Ana Sayfa Uncategorized 1 Temmuz 2020 44 Görüntüleme

KONDA Araştırma: Metropollerdeki AK Parti seçmeninde büyük çözülme yaşanıyor.”

KONDA Araştırma: Metropollerdeki AK Parti seçmeninde büyük çözülme yaşanıyor.”

KONDA Anket Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır, özellikle metropollerdeki AKP seçmeninde büyük bir çözülme yaşadığını, ”Z kuşağı” diye tabir edilen gençlerin öfkeli olduğunu ve paniklemiş durumdaki AKP’nin yeni bir strateji veya vizyon geliştiremediğini söyledi.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, T24’te Murat Sabuncu’ya açıklamalarda bulundu. Anket sonuçlarında AKP’deki düşüşün nedenlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan Ağırdır, oy desteğinin azaldığını, partinin yeni seçmen kitlelerinden oy alamadığını özellikle de metropollerdeki AKP seçmeninde bir çözülme görüldüğünü söyledi.

“AK PARTİ PANİKLEMİŞ DURUMDA”

AKP’den kopan seçmenin gri alanda beklediğini dile getiren Ağıdır, partinin entelektüel kapasite ve siyasi maharet konusunda bir sıkışma içerisinde olduğunu ifade ederek, “AK Parti’nin çaydanlığı fokurduyor ve bakıldığı zaman AK Parti de paniklemiş durumda. Tepkisel davranıyor. Yeni bir strateji veya vizyon geliştiremiyor. Ama bundan sonra ne olacağı sadece AK Parti’den çözülme ile ilgili değil, muhalefetin veya diğer partilerin ne üreteceğine de bağlı. Henüz ne olacağı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil” dedi.

AKP’nin yeni genç seçmen kitlelerinden oy toplayamadığını belirten Ağırdır, partinin kendi seçmeniyle ilişkisi konusunda da yeni bir strateji veya vizyon geliştiremediğini dile getirdi. Ağırdır, Z kuşağı tartışmaları için de “Anaokulundan itibaren bu ülkede farklı dillerin ve kültürlerin var olduğunu ve aynı zamanda nasıl bir hayattan mahrum kaldığını gören, hayattaki hayalleri güçlü, öfkeli gençler var” diye konuştu

Yurt Gazetesi

41