Ana Sayfa Politika Sosyal 9 Mayıs 2020 12023 Görüntüleme

“Noyan tutuklanmazsa silahlanacağım”

“Noyan tutuklanmazsa silahlanacağım”

Aytun Çıray: “Noyan tutuklanmazsa silahlanacağım”
Ülke TV’de katıldığı bir programda “bizim aile 50 kişiyi götürür” diyerek ölüm tehdidinde bulunan Sevda Noyan’a İYİ Parti Milletvekili Aytun Çıray’dan sert tepki geldi. Çıray, “Noyan tutuklanmazsa silahlanacağım.” dedi.

Sevda Noyan, Ülke TV’de katıldığı programda, “Yanlış anlaşılmasın doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Maddi ve manevi olarak çok donanımlıyız. Biz liderimizin yanındayız… Ve asla yedirmeyiz bu ülkede… Onun için ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede var hâlâ 3-5 (komşu), benim listem hazır” ifadelerini kullanmış ve  ikamet ettiği sitedeki komşularını ölümle tehdit etmişti.

Sosyal medyada bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, Sevda Noyan’ın ‘silahlı örgüt kurmak ve bunun propagandasını yapmasından’ dolayı dava açılmasını istedi.

HİÇ ALMADIĞIM SİLAHI ALACAĞIM
Vatandaşların bu tepkisi sonrasında İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Sevda Noyan’ın ‘ölüm tehdidinde’ bulunduğu programdaki video görüntüsünü alıntılayarak, Sevda Noyan’ın hakkında dava açılmaması ve tutuklanmaması durumunda kendisinin silahlanacağını belirtti.

Çıray’ın sosyal medya paylaşımı şu şekilde:
“Eğer Sevda Noyan hakkında aşağıdaki suçlardan dolayı dava açılıp tutuklanmazsa.. Taşıma ruhsatım olmasına rağmen hiç almadığım silâhı alacağım. Çünkü böyle kaç kişi olduğunh bilmiyoruz. Devletin olmadığı yerde yerde meşru müdafaa bir haktır.

“TÜRKİYE AŞİRET DEVLETİ DEĞİLDİR”
Çıray, konuyla ilgili attığı mesajların devamında “Türkiye aşiret devleti değildir, olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

İşte o mesajlar:

“Ayrıca FETÖ’cüleri nasıl tespit etmiş? Ettiyse niçin savcılara gidip teröristleri ihbarda bulunmak yerine ailece silâhlanmışlar? Devlete güvenmiyor mu? Neden? Sosyopat mı değil mi? Bir tv’den bu sözleri söylemesi provokasyon amacı taşıyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir aşiret devleti değildir, olmayacaktır.

Bu anlayışı destekleyecek hiçbir siyasi ve siyadi parti yok. Milletin adalet duygusu zedelenmeden gereğinin yapılacağını umuyorum.”

57