Ana Sayfa Tarih Felsefe 3 Şubat 2020 1317 Görüntüleme

BÖYLE DAĞ OLMAZ..!!!

BÖYLE DAĞ OLMAZ..!!!

Kimsenin bilmediği, keşfedilmeyi bekleyen Dünyanın en gizemli müthiş dağı  Okuyunca inanamayacaksınız

Belki dünyanın En kutsalı veya En meşhuru olmaya aday keşfedilmemiş bir dağ. Şimdi okuyunca sizde hayretler içinde kalacaksınız. Bu dağ ilk kez tarafımızdan keşfedilmişir. Dağ Türkiye Denizli Uşak sınırlarında Adıgüzeller barajı yakınlarında.

Dağın Özellikleri;

1-) Ada şeklinde ve Bağımsız.

2-) Pramid şeklinde ve en büyük mısır pramidinin iki katından fazla büyük.

3-) Üç taban kenarının uzunluğu birbirine eşit.

4-) Zirveye yükselen köşe kenarlarının uzunluğu birbirine eşit.

5-) En üst zirvesinde ağaçsız step bir alan var ve bazı temel taşlarını andıran kalıntılar.

6-) Bir km çap çevresinde onlarca helenistik dönem kalıntıları kaya mezarları ve yerleşim yerleri kalıntısı var. Buralara öyle bir stratejik kamufle tekniği uygulanmış ki karşıdan baktığınızda bu yerleşim yerleri normal dağlar gibi görünmekte. resimlere baktığınızda anlayacaksınız.

7-)Yazının başında en kutsal olmaya aday demiştim. Bir çok insan bu dağın tesadüf doğal Allah yapısı olabileceği görüşünü savunacaktır. Bu demek oluyor ki Yaratıcı burayı özel ölçüp biçmiş simetrik olarak kendisi yaratmıştır. En kutsal yer olarak düşündüğümüz Kabe bile kul yapısı olduğu halde bu dağ bu şekilde Tanrı tarafından özel yapılmışsa neden en kutsal olmasın.? 🙂  Yok efendim tesadüf olamaz bunda bir sır var insanlar tarafından bu şekil verilmiş diyorsanız o zaman yine Antropolojik Arkeolojik ve turistik açıdan dünya’nın ilgisini çekebilecek bir yer.

😎 Hemen karşısındaki dağda ağaçsız alanda helenistik dönem karakterini andıran iki adet küçük tümülüs olabileceği sanılan bir yer var.

9)-Gelecekte Dünyanın en meşhur dağı olabileceğini söylemiştik, Bosna pramidi dünya gündemini yıllarca meşgul etmişti.Hala da güncelliğini ve gizemini koruyor.

Biz de diyoruz ki ülkemizde  Tüm dünyanın bilim adamlarının, arkeologların antrepologların tarihcilerin arayıp da bulamayacağı özellikte bilime büyük katkıları olabilecek yer neden meşhur olmasın.

Siz bile şanslısınız bu geleceğin meşhur olacak dağını meşhur olmadan çok temiz saf ve masum iken tanıma zevkine nail oldunuz.? 🙂  🙂

Dilerim etkililerimiz ,yetkilerimiz, yöneticilerimiz, müze müdürlerimiz, salla başını al maaşını konumundan çıkıp böyle yerlerimizi tüm dünya’ya duyurup hem turizm yönünden ülkemize, hem de bilim dünyasına bir katkı sunarlar.
B.Dündar

google earth korninatları:  https://earth.google.com/web/@38.22868148,29.17090304,527.72909274a,1350.98360645d,35y,0h,0t,0r

Bu dağın dünyada meşhur olan Benzerleri

1-)Bosna’nın Piramitleri 

Bosna-Hersek’in Visoko kasabasında doğal bir tepeyi andıran alanda dünyanın en eski piramitleri bulunuyor. Bölgede yapılan arkelojik kazılarda ortaya çıkarılan kalıntılar üzerinde yapılan testler kalıntıların 12 bin yıllık olduğunu ispatlıyor.

Bosna deyince tarihi ve kültürel bağlarımız akla gelirken Bosna-Hersek’in Visoko kasabasında dünyanın en eski piramitleri bulunmakta.

Bazı bilim çevreleri bu iddiayı kabul etmesede piramitlerin var olduğuna dair bulgular daha fazla. Visoko kasabasında bulunan piramit sahası 5 piramit yapısından oluşuyor. Şimdiye kadar yapılan araştırmalara 50’den fazla ülke katılmış durumda. Bölgede arkeoloji kazı ekiplerinin araştırmaları ve kazı çalışmaları devam ediyor. Bölgede yapılan testler piramitlerin 12 bin yıllık olduğunu gösteriyor. Bu da şu demek oluyor ki dünyanın en eski piramitleri bu bölgede.

Rehber eşliğinde bir saate yakın tünellerde gezilebiliyor

220 metre yüksekliğinde 
Visoko piramit sahasında bulunan ve yaklaşık 220 metre yüksekliğindeki Güneş Piramidi dünyadaki en yüksek piramit. Ortaya çıkarılan tüneller ana piramide ulaşmak üzere yapılan çalışmalar ile ilerliyor. Doğal bir tepeyi andıran alanda yapılan kazı çalışmalarında şimdiye kadar ortaya çıkarılan tünellerin uzunluğu 1000 metreyi buluyor. Bu labirent tünellerin kilometrelerce uzunluğunda olduğu tahmin edilmekte. Normal şartlarda tünelde ilerlerken havanın ağırlaşması ve nefes almanızın zorlaşması gerekir fakat, bu tünellerin en önemli özelliklerinden biri sadece bir tane girişi olmasına rağmen, metrelerce ilerleseniz bile herhangi bir şekilde solunum sıkıntısı çekmemeniz ve her zaman temiz hava solumanızdır. Tünellerde ısı hiç değişmiyor ve radyosyon değerleri minimun düzeyin on kat daha da altında bulunuyor. Yürütülen kazı çalışmalarında elde edilen başka bir bulgu da tünellerin altına yapılmış olan su kanallarıdır. Öte yandan kazı bölgesinde tünellerin haricinde piramidin dış yüzeyine oluşturan blok taşlar da ortaya çıkarılmış.

Enerji yayan taşlar


Tünellerdeki kazı çalışmalarında araştırmacıları şaşırtan bir diğer bulguda tüneller içinde yer alan dev megalit taşlar. Bu taşların 30 bin yıl öncesine kadar ulaştığı tahmin ediliyor. Dev taşların özelliği enerjiyi toplamaları ve yaymaları. Megalit taşlar 28 KHZ ultrases yayıyorlar ve bu değerden dolayı tünellerde hiç hayvan bulunmuyor.
2005 yılında keşfedildi

(Bizimki hala keşfedilmedi bir keşfedilse neler çıkar altından siz düşünün)

Bölgedeki araştırmalar 2005 yılında Bosnalı araştırmacı Semir Osmanagiç tarafından Visoko’yu ziyaret etmesi ve dağlara ilgi göstermesiyle başladı. Osmanagiç, çalışmalarında bölgedeki bir tepenin piramit şeklinde olduğunu keşfetti. Osmanagiç, bu keşfin arından bölgede yer alan piramitlerin, piramit yerlerini tespit etmede kullanılan tepe uçlarının kuzey-güney-doğu-batı yönlerine uzantılı olduğunu kanıtladı.

2-)Sri Lanka`daki olağanüstü manzara (Adem Tepesi)

“kayanın önündeki prizma tepeye dikkat edin”

Srı lanka’da Sigiriya kayalığın üstünde kale ve sarayı bulunuyor. M Ö 5. yüz yılından manastır olarak kullanılan kayalık daha sonra karalın sarayı olmuş. kayanın önündeki dağa dikkatli bakın bir çoklarına göre burası adem tepesi olarak da anılıyor Ademin dünyada yere ilk ayak bastığı yer deniliyor?

Not=Aşağıdaki resimlerden dolayı kafanız karışmasın mağara ve yerleşim yerleri Uşak Denizli sınırındaki dağın 1 km çapındaki çevresindedir. Bu arastırmayı bizzat kendimiz sizler için yaptık gezdik fotografladık iyi seyirler. B.Dündar

43