Ana Sayfa Kadın, Yaşam Magazın 7 Ocak 2020 1128 Görüntüleme

Bir Kadının Asla Hakkında Konuşmadığı Ama Birlikte Olduğu Erkekten Mutlak Suretle Beklediği 14 Şey

Bir Kadının Asla Hakkında Konuşmadığı Ama Birlikte Olduğu Erkekten Mutlak Suretle Beklediği 14 Şey

Kadınlar birlikte olduğu erkeklerden aslında çok şey beklerler ama bunları size öyle apaçık bir şekilde katiyen söylemezler. Çünkü gereği neyse “söylemeden, söyletmeden” olsun isterler. Şayet bugünden yarına, birlikte olduğunuz kadın tarafından belirli aralıklarla üstü kapalı bir biçimde eleştirilmek istemiyorsanız; aşağıdaki maddelere şöyle bir göz atmanızda bakmanızda sonsuz fayda olabilir…

1. Saygı, Saygı, Saygı!


İster ilişki, isterse de arkadaşlık olsun, adını ne koyarsanız koyun ama saygısızlık affedilir bir kusur değildir. Her ne kadar Jack Sparrow karakteri, sevimliliği ve içtenliği sayesinde bu tür durumların üstesinden gelmiş olsa da; hemen söyleyelim, “Siz Jack Sparrow değilsiniz”.

Ve evet belki bir Türk ilişki klişesi olacak ama “saygı yoksa, sevgi de yoktur” sözü doğrudur. Dahası yaptığınız saygısızlığın karşılığını er-geç, şu veya bu şekilde bulursunuz..

2. Aranızdaki Kimyayı Doğru Vurgulamanız

Belki hiçbir kadın bunu size açıkça söylemez ama ona; daha önce hayatınıza giren hiçbir kadının çekimine böylesine kapılmadığınızı hissettirin. Size karşı olan tavırlarındaki olumlu değişikliği kısa sürede fark edersiniz…

3. Gülümsetmeniz

Bir kadının ağzından falanca için “ne tatlı çocuk, beni sürekli güldürüyor” şeklinde bir cümle mutlaka duymuşsunuzdur. E işte boşuna kurulmuyor bu cümleler. Belki size inandırıcı gelmiyor olabilir. O sizin sorununuz. Çünkü her kadın kendisini gülümseten bir erkeği; sıkan ya da ağlatan bir erkeğe seve seve tercih eder. Bir tavsiye isterseniz; “kendinizi komik olmak için zorlamayın” deriz. Çünkü olamazsınız. İşin sırrı doğal ve iyi bir gözlemci olmaktan geçer. Önce birlikte olduğunuz kişiyi gözlemleyin sonra da her an yanı başınızda akıp giden hayatı. Eminim üstesinden geleceksiniz. Ne de olsa ülkemizde malzeme gayet bol..

4. Mesaja Hayır, Aramaya Evet!

Yoğun bir tempoda çalışıyorsanız, onu aramak yerine sık sık mesaj atarak vaziyeti kıvırdığınızı düşünmeniz normaldir. “Düşünmeniz normaldir” dedik yani bu sorunu hallettiğiniz anlamına pek tabii gelmiyor. Bu yüzden bir süre sonra “beni arayacak 5 dakikan bile mi yok” diye başlayan, sitem dolu konuşmalara kendinizi şimdiden hazırlarsanız iyi edersiniz. Ya da gelin, yol yakınken, siz bu saçma mesaj atma alışkanlığınızdan vazgeçin, olsun bitsin..

5. Ufak Hediyeler

Hangi kadın ufak hediyelere “hayır” der ki. Üstelik bu denli ince ve düşünceli biri olmanız, onun size olan bağlılığını kuşkusuz arttıracaktır.

6. Cesaretini Kırmamaya Dikkat!

En kolay şey Pesimist olmaktır. “Yapamazsın, mümkün değil, ihtimali yok olmaz” dersiniz olur biter. Ancak onun sizden duymak istedikleri elbette bunlar değildir. Böyle konuşarak sadece onun bir hayalini değil, kendinizi de batırırsınız. Şüphesiz kimseye; imkansız bir işe soyunan şayet sevgiliniz ise, koşulsuz destekleyin demiyoruz. Ama daha en başından kestirip atmanız da şık bir davranış değil. Bu yüzden hemen “hayır, olmaz” demek yerine, birlikte yapılması gerekenlerin, olasılıkların üstesinden geçmeyi teklif etmeniz daha yerinde bir tutum olur. Dahası size “hayır, olmaz, imkansız” dedirten egonuzu da bir kez daha gözden geçirmenizde sonsuz fayda olabilir. Neme lazım…

7. Nezaket, Bir Zahmet!

Her zaman kapıları açan siz olun. Arabaya binme anında iki kat özen gösterin. Unutmayın siz dolmuş şoförü değilsiniz… Sandalyesine oturmasına yardım edin. Paltosu alın, Merdivenden inerken önde, çıkarken arkada bulunup herhangi bir kaza durumuna karşı hazırlıklı olun. Ve daha niceleri… Kısacası balta olmanın bir lüzumu yok. Korkmayın bunlar sizi öldürmez..

8. Regl Dönemlerinde Anlayış

Erkeklerin belki de asla anlayamayacağı şeylerden bir tanesi, kadınların regl dönemlerinde neden bambaşka insanlara dönüştükleridir. Ama artık internet çağındayız. Ve “bilmiyorum” demek biraz ucuza kaçmak anlamına geliyor. Bu yüzden okuyun araştırın ve öğrenin. Böylelikle onun bu özel döneminde neleri yapmanız ya da yapmamanız gerektiğini bilirsiniz.

9. İlişkinin Adının Gerektiği Gibi Koyulması

Aslında başlık yapılması gerekeni tam olarak tanımlamıyor. Bir ilişkide ne kadar süredir birlikte olduğunuzun bir önemi yoktur. Unutun bu klişeleri! Çünkü kendini tanıyan ve hayattan ne istediğini bilen hiçbir kadın, zamanını boş yere harcanmasına göz yummaz. Dahası, birlikte olduğu insanın, aralarındaki ilişki hakkında muğlak ifadelerle konuşmasına tahammül göstermez. Özellikle de iş ve arkadaş ortamlarında bulundukları zamanlarda. Kısacası kıvırmayın. Net olun!

10. Sarılmak, Sarılmak ve Daha Çok Sarılmak

Bir kadını en çok irite eden 10 hareketi saymak gerekse; seks sonrası erkeğin arkasını dönüp uyuması, mutlaka bu listede yer alır. Güzel güzel sarılıp, sevgiyi paylaşmak varken; yapmayın yahu böyle şeyler. Aslında “ayılık” diyeceğiz ama dilimiz varmıyor..

11. Dürüstlük!

Tıpkı saygısızlık gibi yalanlar da cezasız kalmaz. Bu yüzden dokuz köyden bile kovulsanız, dürüstlüğünüzden asla ödün vermeyin. Onuncu köyün yaşamınız boyunca aradığınız yer olmadığı; kim bilebilir ki? Ayrıca temelini dürüstlük üzerine kurmadıysanız, zaten o bir ilişki değildir.

12. Ne Zaman Dinlemeniz Gerektiğini Bilmeniz

Kadınların hakkında konuştuğu çoğu şey ilginizi ve dikkatinizi çekmiyor olabilir. Ama onlar konuşmak için konuşurken bile araya ancak alt metinlerde görülebilecek mesajları sıkıştırma konusunda birer uzmandırlar. Bu yüzden bir kulağınız hatta mümkünse iki kulağınız da her daim tetikte olsun. Es geçmeyin ve “yine mi” diye içinizden geçirmeyin. Çünkü kadınların; neyi, ne zaman ve nasıl ifade edeceği asla belli olmaz..

13. İltifat Etmeyi Unutmamanız

Bu maddeyi açıklamaya bilmem gerek var mı? Yahu hangi kadın, içten gelen samimi bir iltifata kayıtsız kalabilir ki…

14. İlginizi, Özeninizi Kaybetmemeniz

Uzun süreli ilişkiler, kimi zaman bazı şeyleri yeterince umursamamanıza sebebiyet verebilir. İçinizden ” o kadar zamandır birlikteyiz” diye geçirdiğiniz her cümle, ileride başınız iş açabilir. Bizden söylemesi. İlk gün ona nasıl özenli davrandıysanız; 3 hafta, 5 ay ya da 3 yıl sonra da öyle davranın ki, size olan sevgisi ve saygısı hiç tükenmesin…https://onedio.com/

43