Ana Sayfa Atatürk 4 Ağustos 2019 425 Görüntüleme

“Şehri ‘kutsal’ ilan eden AKP’li başkandan skandal ‘Atatürk’ kararı “

“Şehri ‘kutsal’ ilan eden AKP’li başkandan skandal ‘Atatürk’ kararı “

Sinop’un Boyabat ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın yaptıkları tartışma yarattı…

Sinop’ta, AKP’li Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın yaptıkları tartışma yarattı. Çakıcı’nın, İlçe Kaymakamlığı girişinde ve hemen Atatürk anıtı yanı başında Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin replikasını yerleştirip, sonra da taksi durağı olarak hizmete açılmasını sağlaması büyük tepki çekti.

Bunun Atatürk’ün maneviyatına yapılmış bir hakaret olduğunu düşünen yurttaşlar duruma tepki gösterdi. Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, yurttaşlar, “Sayın Başkanın milli maneviyatımıza olan eylemi ilk değil.

Belediye Başkanlığı binasında da Türk bayrağı direk de değil, balkonda gelişigüzel tutturulmuş bir vaziyette duruyor. Başkanın bu tavrına bir anlam veremiyoruz. Bayrağımız ve Ata’mızdan nedir alıp veremediği” diyerek, AKP’li başkan Şefik Çakıcı’ya olan tepkilerini dile getirdiler.

KUTSAL TOPRAKLAR İLAN ETMİŞTİ

Boyabat’ın AKP’li Başkanı Çakıcı, 2015 yılında ilçenin bir köyünde düzenlenen şenlikte yaptığı “Rize’den çok güzel misafirlerimiz var. Biliyorsunuz Rize kutsal topraklar, ümmetin liderinin memleketi Rize. Onlara da hoş geldiniz diyorum” sözleriyle de Türkiye gündemine oturmuştu.

Yurt Gazetesi

İlginizi çekebilir

“İKİ KADEH RAKI”

“İKİ KADEH RAKI”

43