Ana Sayfa Politika Sosyal 17 Ağustos 2019 726 Görüntüleme

“AKP’li başkan ‘müze’ diye özel yatak odası yaptırmış”

“AKP’li başkan ‘müze’ diye özel yatak odası yaptırmış”

31 Mart seçimlerinin ardından İzmit Belediyesi AKP’den CHP’ye geçti. AKP’li başkan döneminde İzmit Kapanca Sokak’ta yer alan tarihi Yeşil Konak ‘Belediye Müzesi’ olarak restore edildi. Tarihi binanın cihannüma katının ziyarete kapalı ve kilitli olduğu görüldü..

Yapılan incelemede AKP’li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen banyolu özel bir yatak odası olduğu ortaya çıktı. Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV ve klimalar dikkat çekti.

İzmit Belediyesi yaklaşık 10 yıl önce Tarih Koridoru projesine başladı. Proje kapsamında İzmit Kapanca Sokak’ta yer alan tarihi konaklar restore edildi. 2011 yılında restore edilen Yeşil Konak ‘Belediye Müzesi’ olarak hazırlandı. Konağın giriş katında 30-40 ayrı parçadan oluşan küçük bir sunum bölümü oluşturuldu.

BELEDİYE AKP’DEN CHP’YE GEÇİNCE ORTAYA ÇIKTI

31 Mart seçimlerinin ardından İzmit Belediyesi AKP’den CHP’ye geçti.

Sözcü’den Uğur ENÇ’in haberine göre;  CHP’li yetkililerin incelemeleri sonrasında tarihi konağın cihannüma katının yatak odası yapıldığı ortaya çıktı. AKP’li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen odanın ziyarete kapalı olduğu, kilit altında tutulduğu tespit edildi.

Kilitli bir şekilde ziyaretçi girişine kapalı olan ve İzmit Körfezi manzarasına sahip olan lüks odanın girişinde geniş bir hol ve duşakabin bulunuyor.

Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV dikkat çekiyor. Yatak odasında, holde ve diğer bütün odalarda klima, yatak odası dahil bütün tavanlarda ise özel tasarım avizeler yer alıyor.

 

43