Ana Sayfa Atatürk, Politika Sosyal 27 Ağustos 2019 623 Görüntüleme

“30 Ağustos’a 2 gün var hala yerinde yok”

“30 Ağustos’a 2 gün var hala yerinde yok”

30 Ağustos Zaferi’nin 97.yıl dönümüne 2 gün kalmasına rağmen Jandarma Genel Komutanlığı bahçesinde herhangi bir restorasyon çalışmasının yapılmadığı ve Asker Anıtı’nın arkasına Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin ve Türk Bayrağının konulmadığını görüntüledik.

Jandarma Genel Komutanlığı bahçesinde yer alan heykel geçen aylarda restorasyona alınmıştı. Odatv, restorasyon sonrasında Atatürk portresinin ve Türk bayrağının kaldırıldığını, “Jandarma da bunu yaparsa” başlığı ile duyurmuştu.

(Eski hali)

Restorasyon öncesi Asker Heykeli’nin arkasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi ve Türk Bayrağı yer aldığı ancak restorasyon sonrasında olmaması tepkiyle karşılanmıştı.

30 AĞUSTOS’A KADAR SÜRE VERMİŞLERDİ

Jandarma kaynakları Odatv’ye verdikleri bilgide, söz konusu alanda çalışma yapıldığını, çalışma bittikten sonra Atatürk büstünün yerine konacağını ve 30 Ağustos’a kadar bu çalışmanın bitirileceğini açıklamıştı.

İçişleri Bakanlığı da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kaidenin bulunduğu alan ile uyumlu olmadığı gerekçesiyle yeniden yaptırıldığını, anıtın inşaatının devam ettiğini, inşaatın tamamlandığında eserin aslına göre son halini alacağını duyurdu.

2 GÜN KALDI AMA HALA KAİDE YERİNDE YOK

Ancak 30 Ağustos Zaferi’nin 97.yıl dönümüne 2 gün kalmasına rağmen Jandarma Genel Komutanlığı bahçesinde herhangi bir restorasyon çalışmasının yapılmadığı ve Asker Anıtı’nın arkasına Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin ve Türk Bayrağının konulmadığını görüntüledik.

Odatv olarak kaidenin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Odatv.com

43