Ana Sayfa Yaşam Magazın 1 Temmuz 2019 3017 Görüntüleme

“Fazla Düşünme Sorunu Yaşayan İnsanların Hemen Hepsinde Var Olan Özellikler”

“Fazla Düşünme Sorunu Yaşayan İnsanların Hemen Hepsinde Var Olan Özellikler”

Her ihtimali düşünürler
Karşılaştıkları kişilerin, olayların her an farklı bir şekil alabileceğinin farkında olurlar. Bir konu üzerinde olası ihtimallerin hepsini önceden düşünmüşlerdir. Böylelikle karşılaşacakları her şeye hazır olurlar. Örneğin bir arkadaş grubu beklenmedik bir durumla karşılaştığında en sakin olanlar ve çözümü bulanlar hep bu insanlardır. Çünkü kendileri farkına varmasalar dahi, işlerin kötü gitme ihtimalini zaten zihinlerinde bir köşede gözden geçirmiş ve gerekli tedbirleri düşünmüş olurlar. Bu yüzden kolay kolay şaşırmazlar.

Sessiz kalmayı tercih edebilirler
Zhinlerinden geçen düşünceler bazen o kadar hızlı hareket ederki, söylemek istedikleri şeyleri tam olarak ifade edemeyebilirler. Böylesi durumlardan kaçınmak için sessiz kalmayı ve sadece gerekli gördükleri zaman konuşmayı seçerler. Aslında konuşacak birşeyleri olmadığından değil, tam tersi olarak bahsetmek istedikleri şeyleri karşılarındaki kişinin anlayamayacağını düşündüklerinden genellikle sessiz bir profil çizerler.

Uykuyla alakalı sıkıntılar yaşayabilirler
En yaygın olarak görülen belirti budur. Çoğunlukla uyku düzenleri diğer insanlardan farklı seyreder. Diğer insanlar gibi belli saatlerde yatağa girerek uykuyu beklemek onlara işkence gibi gelebilir. Çünkü uykuya dalmadan önce yatakta geçen süre boyunca zihinleri hiç susmaz, onları düşünceden düşünceye sürükler. Bu sebeble genellikle iyice uykuları gelmeden yatağa girmek istemezler ve çoğu zaman geç saatlerde yatmayı tercih ederler.

Çok yönlü olurlar
Bu tip insanlar genellikle birçok farklı konuda fikir sahibidirler. Çünkü sürekli olarak bir araştırma ve arayış içinde olurlar. Her konuda derinlemesine bilgi sahibi olmasalar bile üç aşağı beş yukarı bir fikirleri ve söyleyecek sözleri vardır. Edebiyattan bilime, teknolojiden tarihe farklı konularda az veya çok bilgileri vardır. Bu sebeple ancak kendileriyle kafa dengi birini bulurlarsa mutlu olurlar ve uzun sohbetler edebilirler. Bu gibi durumlar dışında yalnız kalmayı severler.

Az ve öz arkadaş severler
Geniş bir sosyal çevre ve tanıdık ağına sahip olabilirler ancak arkadaş olarak niteledikleri kişi sayısı genellikle sınırlıdır. Bunun başlıca nedeni açık sözlü oldukları durumlarda diğer insanların bu durumdan hoşlanmıyor oluşudur. Örneğin bu kişiler herhangi bir arkadaşlarının yaptığı hata sonucu kötü bir durumla karşılaşması halinde, sırf ona moral vermek adına ortada olan hatayı görmezden gelemez ve hatasını arkadaşlarının yüzüne söylerler. Çünkü ancak bu şekilde arkadaşının kendisini geliştirebileceğinin farkındadır. Ancak çoğu kişi bu tarz açık sözlülükten hoşlanmaz. Bu sebeple uzaklaşmayı seçebilir. Bu kişiler diğerlerinin hatalarını dile getirdiği gibi, kendi hatalarının da yüzlerine söylenmesinden memnun olurlar.

Okuma ve araştırma yapmaya bayılırlar
Bu kişilerin hemen hepsinde istisnasız ortak görülen özellik okumaktan ve araştırmaktan büyük zevk almalarıdır. İnternet başında bir konu üzerinde okumalar yaparken, saatlerce keyif içerisinde bu durumu sürdürebilirler. Katkı aldıklarına inandıkları kitapları okur, farklı buldukları internet sitelerini ve sayfaları düzenli olarak takip ederler. Bir konudan diğerine atlarken, zaman kavramını dahi unutabilirler. Zaten hemen hemen her konuda söylecek birşeylerinin olmasının en büyük sebeplerinden biri budur. Sürekli olarak okuma ve araştırma halindedirler ve durumu keyifle yaparlar.http://filoji.com/fazla-dusunme-sorunu-yasayan-insanlarin-hemen-hepsinde-var-olan-ozellikler/

43