Ana Sayfa Atatürk, Politika Sosyal 29 Temmuz 2019 1032 Görüntüleme

AKP ve MHP bir proje, Bahçeli’ de kripto bir ajan değilse Atatürk’e Yapılan Saldırılara Neden Sessiz Kalıyor..?

AKP ve MHP bir proje, Bahçeli’ de kripto bir ajan değilse Atatürk’e Yapılan Saldırılara Neden Sessiz Kalıyor..?

ATATÜRK’E SALDIRILARA AK PARTİ VE MHP NEDEN SESSİZ?

Her gün konuşan ve her konuda fikri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti ile Türk Milliyetçiliğini şiar edinen Milliyetçi Hareket Partisi Atatürk’e iftiraya neden sessiz kalıyorlar?

TVNET kanalında yayınlanan “Derin Tarih” adlı programda Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkında çirkin iftiralarda bulunulmuştu. Söz konusu programdaki bu ağır iftiralar kamuoyunda büyük tepki çekmiş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) konuyla ilgili yasal girişimde bulunurken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’da programdaki ifadelerle ilgili olarak “Atatürk’e Hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.

‘SÖYLEYENE DEĞİL, CESARETLENDİRENLERE BAKMAK GEREKİYOR!’

Yaptığı yazılı basın açıklaması ile söz konusu sözlere sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Güzel bir söz vardır. ‘Söyleyene değil, söyletene bak’ derler. Bu sözü bugüne uyarlarsak artık söyleyene değil, bu iftiraları bir televizyon kanalında söyleyebilecek kadar cesaretlendirenlere bakmak gerekiyor. Bu iş artık ideolojik karşıtlık olmanın da ötesinde alçakça bir iftiradır. Bu iftirayı dile getirenlerin derdi sadece Atatürk’le değil onun kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ve değerlerimizledir” diye konuştu. Cankurtaran’ın eleştirilerinin hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti de vardı. Cankurtaran, sözlerini şöyle tamamladı:

‘BU İFTİRALARDAN RAHATSIZ OLMADIKLARINDAN MI SESSİZLER?’

“Atatürk aleyhtarlığıyla bilinen bir sözde tarihçi tarafından sunulan programda Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e yönelik hakaretten de öte, iğrenç bir iftira atılıyor. Buna karşın referandum sürecinde Atatürk’ün ismini ağızlarından düşürmeyerek ‘Biz tıpkı Atatürk dönemi gibi partili cumhurbaşkanlığı getireceğiz’ diyerek oy toplamaya çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetten bu iftiralara dair bir tepkiyi şu ana kadar duymadık. Her gün konuşan ve her konuda fikri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti, Atatürk’e iftiraya neden sessiz kalıyorlar? Türkiye’nin kurucusu olan bir Cumhurbaşkanı’na yönelik hakarete karşı çıkmak herşeyden önce şu an görevde olan Cumhurbaşkanı’nın görevi değil midir?

Bu konudaki sözleri sarfeden tarihçiye ve TV kanalına yönelik bir tepkisi olmayacak mı? Yoksa bu iftiralardan rahatsız olmadıklarından mı sessizler? Erdoğan ve hükümet bir an önce bu konuda bir açıklama yapmalıdır.”

MHP’DEN BİR AÇIKLAMA GELMEDİ
MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu’nun geçmişte Danışma Kurulu üyeliğini yaptığı Derin Tarih dergisini çıkaran Mustafa Armağan’ın TVNET’teki programında Mustafa Kemal Atatürk’e yaptığı çirkin saldırı ve iftiralara Türk Milliyetçiliğini şiar edinen Milliyetçi Hareket Partisi’nden herhangi bir eleştiri gelmemesi de dikkatlerden kaçmadı.

Grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkiye’nin gündemine oturan bu konu hakkında hiçbir görüş beyan etmedi.

siyasetcafe.com

41