Ana Sayfa instant articles, Politika Sosyal 17 Aralık 2018 1240 Görüntüleme

Komünist başkandan bazı icraatlar

Komünist başkandan bazı icraatlar

Tunceli’nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, kendi ifadesiyle tam bir ‘komünist’.

Hayata geçirdiği yeniliklerle de bunu kanıtlamaya çalışan Maçoğlu, seçildikten sonra ilçede tüm sosyal hayatı değiştirdi.

Adeta dünyada bulunan sözde ‘başkanlara’ taş çıkartan Maçoğlu, hayata geçirdiği yeniliklerle ilgi toplamaya devam ediyor.

Türkiye’nin Tek Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu

Bu içerikte komünist Başkan’ın şimdi kadar yaptığı ‘güzellikleri’ derledik:

Göreve gelir gelmez makam odasındaki kapıyı kaldırdı. Böylece isteyen herkes ona rahatlıkla ulaşabiliyor.

Makamına ait olan resmi otomobilini kullanmayarak, aracın yakıt giderini toplu taşımaya aktardı. Her yere yürüyerek ya da özel aracıyla gitmeyi tercih ediyor.

Belediye binası içerisinde on bin kitaplık bir kütüphane açtı. Yirmi dört saat açık olan kütüphanelerle kitap okuma oranının artması hedefleniyor.

Dağcı bir grup tarafından hediye edilen yirmi bisikleti “Bir saat kitap okuyana bir saat bisiklet turu bedava” kampanyasına çevirdi. Çocuklar hem bisiklete binebiliyor hem de okuma oranlarını artırabiliyor.

Hazineye ait olan 650 dönümlük araziyi tarım için kullanılması amacıyla halka dağıttı. Böylece hem iş gücü oluşuyor hem de boş olan araziler değerlendiriliyor.

Bu araziye ekilen nohut, fasulye ve patatesi satarak hem yoksullara dağıttı hem de öğrencilere burs olarak verdi.

Yasal zorunluluktan ötürü bedava yapamadığı çeşme suyunu ucuzlattı: Metreküpü elli kuruş… Faturalar ise üç ayda bir geliyor.

Hopa’da yaşanan sel felaketi sonrası zarar gören halk için iki tır yardım malzemesi yolladı.

Organik nohut, kuru fasulye ve patatesin ardından organik bal yapmak üzere Ovacık, Pülümür ve Hozat ilçesinde organik bal üretimi yapan kırk arıcı ile anlaştı ve bu balları piyasaya sürdü.

Belediye içerisinde kadınlar, engelliler, gençler ve esnaf tarafından komisyonlar kuruldu. Ayda bir düzenlenen meclis toplantıları öncesinde tüm ilçede anons yapılıyor. Bu toplantılarda halk ile birlikte kararlar veriliyor.

Maaşının bir kısmını öğrencilere burs olarak verdi.

Kendisinden önce borçlu olan belediyeyi kâra geçirdi ve hazırlattığı bu tabloyu belediye binasına asarak halkla paylaştı.

Tunceli ovacık belediye başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nu kutluyor, bütün belediye başkanlarına örnek olmasını diliyoruz

43